Jak będzie malowany element karoserii

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • maxianpl
    Classic
    • 2010
    • 29

    Jak będzie malowany element karoserii

    przemo9, Witaj. Ciekaw jestem jak zadzialałeś w temacie box dachowy. Sam noszę się z zamiarem kupna boxa przede wszystkim do przewozu nart i butów narciarskich. Podziel się doświadczeniami w tym temacie. Pozdrawiam
  • baca10
    RS
    • 2009
    • 6225

    #2
    Jak będzie malowany element karoserii

    Wczoraj przy wjezdzie do garazu zostalo zarysowane tylne prawe nadkole i tu mam pytanie jak bedzie to malowane, skoro element nadkola laczy sie z dachem i konczy sie na slupkach przedniej szyby.
    Drugie moje pytanie
    Szkode bede likwidowac z AC, malowanie powierzyc ASO, czy lepiej poszukac dobrego lakiernika, dodam, ze auto jest jeszcze na gwarancji.

    Komentarz

    • robekcool
      RS
      • 2009
      • 2041
      • Octavia II (1Z3)
      • BJB 1.9 TDI PD 105 KM

      #3
      na gwarancji raczej aso - inaczej mogą być kłopoty w razie gdybyś miał kiedyś inne roszczenia gwarancyjne. będzie cieniowanie- zależy od tego jaka to rysa- może trzeba będzie wejść i na drzwi, a może i na zderzak. na słupku " zgubią się"
      www.k-mot.pl
      Specjalizacja VAG, inne marki też naprawiam.
      Autoholowanie.
      Robert Kulma

      Komentarz

      • baca10
        RS
        • 2009
        • 6225

        #4
        robekcool, Rysy sa trzy jedna centralnie nad nakolem, nastepna w poblizu progu, trzecia w okolicy tylnich drzwi, jask sie drzwi otworzy to na tym kancie.

        Komentarz

        • djczas
          RS
          • 2005
          • 9612

          #5
          baca10, jak masz lakierować w aso to nie na śłąsku bo to sie skończy klapą podjedź do krakowa na kocmyżowskią do interauto

          Komentarz

          • baca10
            RS
            • 2009
            • 6225

            #6
            Zamieszczone przez djczas
            baca10, jak masz lakierować w aso to nie na śłąsku bo to sie skończy klapą podjedź do krakowa na kocmyżowskią do interauto
            Nie wiesz czasem czy oni w ramach AC daja auto zastepcze :?:

            Komentarz

            • keraj998
              Rider
              • 2008
              • 359
              • Volkswagen

              #7
              baca10, zrób dokumentację zdjęciową szkody może się przydać przy ewentualnej odsprzedaży auta :szeroki_usmiech będzie grubsza powłoka lakiernicza i nabywca może podejrzewać że autko spotkało się z lokomotywą lub czymś podobnym przerabiałem taki wątek i zdjęcia były bardzo pomocne :diabelski_usmiech w kwestii robienia z AC to czasami po przekalkulowaniu wychodzi że lepiej było zrobić za gotwkę , szczególnie jeżeli ma się więcej niż jedno auto, lub drogie auto
              "Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

              Komentarz

              • djczas
                RS
                • 2005
                • 9612

                #8
                baca10, auto zastępcze to musisz sie dogadać z nimi

                Komentarz

                • maus
                  Drive
                  • 2010
                  • 73
                  • Octavia II (1Z3)
                  • BKD 2.0 TDI 140 KM

                  #9
                  baca...mam podobny problem...jakiś "ktoś" zarysował mi drzwi a ja nie wiem co z tym zrobić...podobnie jak ty auto mam na gwarancji..nie wiem czy powinne być malowane drzwi czy może tylko jakaś polerka czy coś(nie chciałbym też dać się naciągnąć na coś co będzie tak naprawde zbędne). Rysy są niewielkie ale i też stosunkowo głębokie...jak podpowiecie jak wstawić fotki na forum to będzie łatwiej ocenić...nie znam się na kompach za bardzo...rispekt pliz... :wink:
                  OIIFL ELEGANCE Hatchback 2.0TDI DSG

                  Komentarz

                  • fuego_2007
                    Ambiente
                    • 2009
                    • 230
                    • Octavia II (1Z3)
                    • BSE 1.6 MPI 102 KM

                    #10
                    Zamieszczone przez maus
                    .nie wiem czy powinne być malowane drzwi czy może tylko jakaś polerka
                    Przyjżyj się dokładnie tej rysie, jeżeli jest głeboka tzn widać blache to maluj natomiast jeżeli jest ona powieszchowna albo lekko ma zdarty lakier bezbarwny i nic poza nim to możesz sobie odpuścić malowanie.
                    Zamieszczone przez baca10
                    Szkode bede likwidowac z AC, malowanie powierzyc ASO, czy lepiej poszukac dobrego lakiernika
                    Ja ostatnio naprawiałem sobie z polisy AC i zwyżki ubezpieczenia w pierwszum roku nie miałem. Natomiast z doświadczenia wiem że serwisanci przyjmujący auto do naprawy nie oglądają auta czy było malowane. Poprostu je przyjmują i naprawiają.

                    Komentarz

                    • maus
                      Drive
                      • 2010
                      • 73
                      • Octavia II (1Z3)
                      • BKD 2.0 TDI 140 KM

                      #11
                      kurcze jak dla mnie drzwi są do malowania... :cry: ...ryski są małe ale głębokie...nie bardzo jest to jak sprawdzić bo auto srebrne i blacha też więc trudno jest mi powiedzieć czy jest to ryśnięte az do blachy..jutro dam fotki..
                      OIIFL ELEGANCE Hatchback 2.0TDI DSG

                      Komentarz

                      • baca10
                        RS
                        • 2009
                        • 6225

                        #12
                        Zamieszczone przez keraj998
                        baca10, zrób dokumentację zdjęciową szkody może się przydać przy ewentualnej odsprzedaży auta :szeroki_usmiech będzie grubsza powłoka lakiernicza i nabywca może podejrzewać że autko spotkało się z lokomotywą lub czymś podobnym przerabiałem taki wątek i zdjęcia były bardzo pomocne :diabelski_usmiech w kwestii robienia z AC to czasami po przekalkulowaniu wychodzi że lepiej było zrobić za gotwkę , szczególnie jeżeli ma się więcej niż jedno auto, lub drogie auto
                        Zdjecia mam zrobione, dzwonilam do ubezpieczyciela znizki nie trace, teraz tylko odac auto w fachowe rece

                        Komentarz

                        • tryton
                          Elegance
                          • 2008
                          • 935

                          #13
                          Zamieszczone przez baca10
                          Nie wiesz czasem czy oni w ramach AC daja auto zastepcze :?:
                          Dobrze się z nimi dogadaj bo mnie oczywiście obiecali auto a jak przyszło co do czego to zrobili wielkie oczy i oczywiście auta nie było . No chyba że na Kocmyrzowskiej aż tak się pozmieniało , to wtedy chylę czoła

                          Komentarz

                          • kazik4x4
                            RS
                            • 2008
                            • 2728

                            #14
                            Dobry lakiernik zrobi odcięcie pod skosem lub przejście bez odcięcia. Potem spoleruje i nie będzie śladu.
                            Najważniejszy dobrze dobrany lakier. Bez tego i lakiernik ze złotym pistoletem i "złotą rączką" nie da rady...

                            Komentarz

                            • baca10
                              RS
                              • 2009
                              • 6225

                              #15
                              Dzisiaj zglosilam szkode z AC, teraz musze czekac na odpowied od ubezpieczyciela( mila pani powiedziala, ze z powodu powodzi wszystko sie teraz przeciaga, bo maja nawal
                              wnioskow) a bez nr sprawy nic nie mozna zaczac :cry:

                              Komentarz

                              • Mr0czny
                                Elegance
                                • 2009
                                • 948
                                • Octavia III (5E3)
                                • CHHB 2.0 TSI RS 220 KM

                                #16
                                baca10, numeru jak numeru. Ubezpieczyciel musi zrobić kosztorys żeby ASO wiedziało za co dostaną kasę a za co nie

                                Komentarz

                                • baca10
                                  RS
                                  • 2009
                                  • 6225

                                  #17
                                  Mr0czny, ale numer jest potrzebny zeby zaczac cala zabawe

                                  Komentarz

                                  Pracuję...